Meerwaarde op aandelen vanaf 2026: wat verandert er voor u en uw klanten?

Vanaf 1 januari 2026 wordt een nieuwe solidariteitsbijdrage ingevoerd: een belasting van 10% op de gerealiseerde meerwaarden van financiële activa door natuurlijke personen. Dit geldt onder meer voor aandelen, obligaties, crypto-activa en bepaalde verzekeringsproducten. Historische meerwaarden blijven vrijgesteld, maar de praktische invulling van deze maatregel roept vandaag nog heel wat vragen op.

Intussen is er politiek een akkoord over de wijze van implementatie. Zo is de vrijstelling bij het aanhouden voor een periode van 10 jaar geschrapt, is er géén vrijstelling t.b.v. 20.000 en is de waarde nog meer vastgeklikt op 31 december 2025. 

De maatregel is opgenomen in het regeerakkoord-De Wever, maar de concrete wetsontwerpen worden pas binnenkort ingediend bij de Kamer. Daarom organiseren wij dit seminarie pas zodra de teksten beschikbaar zijn, zodat u gegarandeerd over de meest actuele en correcte informatie beschikt.

We gaan er momenteel van uit dat de indiening in de loop van de zomervakantie zal gebeuren. Daarom is het seminarie voorlopig gepland in september. Indien de teksten toch later worden ingediend, stellen we het seminarie uit naar een latere datum. Uiteraard houden wij u hierover tijdig op de hoogte.

Wilt u klaar zijn voor deze belangrijke fiscale verandering?

Schrijf u dan in voor dit seminarie.

 

Quality & Risk Controle Partner bij Grant Thornton
Certified Tax Accountant en Partner Vandelanotte, Prof. FHS, Gastdocent EMS en Gastprofessor KU Leuven
Prijs:
€ 210

Het seminarie duurt 3,5 uur. 

U heeft de keuze tussen: 

  • het seminarie FYSIEK volgen op locatie in BRUSSEL, of
  • het seminarie volgen via LIVESTREAMING (real time), of
  • het seminarie UITGESTELD bekijken (on demand). 


Iedere deelnemer ontvangt na het beantwoorden van de aanwezigheidsvragen en de afsluitende toets, zowel bij een seminarie op locatie, een real time- als een on-demand-seminarie, een attest erkend door de volgende instituten:

  • het ITAA (categorie A);
  • het I.B.R.;
  • het BIV;
  • de Vlaamse Balies;
  • de Nationale Kamer van Notarissen. 
-

Brussel - Odisee

Odisee Brussel

Stormstraat 2
1000 Brussel
België

Op map tonen

Bereikbaarheid: De campus is heel gemakkelijk te bereiken: te voet of met de fiets, met het openbaar vervoer, of met de auto.
Het station Brussel-Centraal ligt op wandelafstand van de campus. Om vanuit Brussel-Centraal tot aan de campus te geraken, volg je vanuit de grote hal van het station de Keizerinnenlaan. De vierde straat links is de Stormstraat.
De campus is vlot bereikbaar vanop de kleine ring rond Brussel.

Parking: de deelnemers aan de seminaries en de causerieën (met uitzondering van de Grondige Snelcursussen) ontvangen een gratis parkingticket dat enkel geldig is voor de volgende parkings:

 

PRINT

PRINT

-

Real time

Een realtimeseminarie wordt op een vooraf bepaalde dag en op een vaststaand tijdstip gegeven. Je kan rechtstreeks en interactief deelnemen. 

-

On demand

Een on-demand-seminarie is een opname van een seminarie. De deelnemer kan deze opname bekijken op een door hem/haar zelfgekozen tijdstip. 

Nieuw